Podczas pieczenia w piekarniku wokół mięsa krąży gorące powietrze, które gotuje się równomiernie z każdej strony. Istnieje kilka planów pieczenia mięsa: pieczenie niskotemperaturowe, pieczenie wysokotemperaturowe i połączenie obu. Każda metoda może być odpowiednia, w zależności od jedzenia i gustu ludzi.

Akcesoria wędzarnicze konserwacja

Piekarnik niskotemperaturowy, 95-160 °C (200-325 °F), najlepiej nadaje się do gotowania z dużymi kawałkami mięsa, indyków i całych kurcząt. Nie jest to technicznie temperatura pieczenia, ale nazywana jest ona wolnym pieczeniem. Zaletą wolnego palenia jest mniejsza utrata wilgoci i bardziej delikatny produkt. Więcej kolagenu, który sprawia, że mięso jest twarde, rozpuszcza się w powolnym gotowaniu. Przy prawdziwych temperaturach pieczenia, 200 °C (400 °F) lub wyższych, woda wewnątrz mięśnia jest tracona w szybkim tempie. Gotowanie w wysokich temperaturach jest korzystne, jeżeli kawałek jest wystarczająco delikatny – jak na przykład w filetowym mignonie lub schabie z pasków – aby zakończyć gotowanie przed ucieczką soków. Powodem prażenia w wysokiej temperaturze jest brązowienie zewnętrznej części potrawy, podobnie jak brązowienie na patelni przed pieczeniem lub duszeniem jej w doniczkach. Szybkie gotowanie daje większą różnorodność smaku, ponieważ na zewnątrz jest brązowy, a środek jest znacznie mniej zrobione.

akcesoria wędzarnicze - Pan Kornik

W metodzie mieszanej wykorzystuje się wysokie temperatury na początku lub na końcu procesu pieczenia, przy czym większość pieczenia odbywa się w niskiej temperaturze. Metoda ta zapewnia złotobrązową konsystencję i skórkę, ale utrzymuje więcej wilgoci niż tylko gotowanie w wysokiej temperaturze, chociaż produkt nie będzie przez cały czas tak wilgotny jak niskotemperaturowe gotowanie. Sezonowanie, a następnie obniżenie do zera jest również korzystne, gdy dla gotowego produktu pożądana jest ciemna skórka i karmelizowany smak, co dają akcesoria wędzarnicze.

Ogólnie rzecz biorąc, w obu przypadkach mięso jest usuwane z podgrzewacza przed zakończeniem gotowania i pozostawione na kilka minut, podczas gdy wnętrze gotuje się dalej od resztkowej zawartości ciepła, znanej jako „przeniesienie gotowania”. Celem jest w każdym razie zatrzymanie jak największej ilości wilgoci, przy jednoczesnym zapewnieniu tekstury i koloru. Podczas gotowania mięsa struktura, a zwłaszcza kolagen, ulegają rozkładowi, co powoduje, że z mięsa wydostaje się sok.

Akcesoria wędzarnicze czyszczenie

Więc mięso jest soczyste około średniej rzadkości, podczas gdy sok wychodzi. Podczas pieczenia mięsa i warzywa są często pieczone na powierzchni z masłem, smalcem lub olejem w celu zmniejszenia utraty wilgoci w wyniku parowania. W ostatnim czasie plastikowe torby do piekarników stały się popularne wśród pieczeni. Takie skrócenie czasu gotowania i zmniejszenie utraty wilgoci podczas pieczenia, ale zmniejszenie rozwoju smaku z brązowienia Maillard, nieco bardziej podobne (gotowane lub gotowane na parze) gulasz lub pieczeń w garnku. Są one szczególnie popularne wśród indyków.