Dom to budynek pełniący funkcję domu. Mogą one obejmować zarówno proste mieszkania, takie jak podstawowe chaty plemion koczowniczych i improwizowane szopy w dzielnicach ubóstwa, jak i złożone, stałe konstrukcje z drewna, cegły, betonu lub innych materiałów zawierających instalacje wodno-kanalizacyjne, wentylacyjne i elektryczne. W domach stosuje się szereg różnych systemów zadaszeń, aby zapobiec przedostawaniu się opadów atmosferycznych, takich jak deszcz, do przestrzeni mieszkalnej. Domy mogą być wyposażone w drzwi lub zamki zabezpieczające przestrzeń mieszkalną i chroniące jej mieszkańców i zawartość przed włamywaczami lub innymi napastnikami.

Większość konwencjonalnych nowoczesnych domów w kulturach zachodnich będzie zawierać jedną lub więcej sypialni i łazienek, kuchnię lub część kuchenną oraz salon. W domu może być wydzielona jadalnia lub jadalnia może być zintegrowana z innym pomieszczeniem. Niektóre duże domy w Ameryce Północnej posiadają pokój rekreacyjny. W tradycyjnych społeczeństwach zorientowanych na rolnictwo, zwierzęta domowe, takie jak kurczaki lub większe zwierzęta gospodarskie (np. bydło) mogą dzielić część domu z ludźmi. Jednostka społeczna, która mieszka w domu, jest znana jako gospodarstwo domowe.

Apartamenty Świnoujście – na co zwrócić uwagę

Idealnie byłoby, gdyby architekci domów projektowali pokoje spełniające potrzeby osób, które będą mieszkać w domu. Takie projektowanie, znane jako „aranżacja wnętrz”, stało się popularnym tematem na uczelniach wyższych. Feng shui, pierwotnie chińska metoda przenoszenia domów, uwzględniająca takie czynniki, jak deszcz i mikroklimat, rozszerzyła ostatnio swój zakres, aby zająć się projektowaniem wnętrz w celu promowania harmonijnych efektów dla ludzi mieszkających wewnątrz domu, chociaż nigdy nie wykazano żadnych rzeczywistych efektów. Feng shui może również oznaczać „aurę” w lokalu mieszkalnym lub jego otoczeniu, czyniąc ją porównywalną z koncepcją sprzedaży nieruchomości „przepływu wewnątrz budynku”. apartamenty Świnoujście

Mieszkania w Świnoujściu

Apartamenty Świnoujście jaka powierzchnia ma znaczenie

Powierzchnia domu w Stanach Zjednoczonych podaje powierzchnię „przestrzeni mieszkalnej”, z wyłączeniem garażu i innych przestrzeni nieżywotnych. Figura „metrów kwadratowych” domu w Europie przedstawia powierzchnię ścian otaczających dom, a zatem obejmuje wszelkie podłączone garaż i pomieszczenia nieżywotne. Liczba pięter lub poziomów składających się na dom może mieć wpływ na powierzchnię domu.

Wiele domów posiada kilka dużych pokoi z wyspecjalizowanymi funkcjami i kilka bardzo małych pokoi z różnych powodów. Mogą one obejmować pokój dzienno-sypialny, pokój sypialny oraz (jeśli istnieją odpowiednie udogodnienia i usługi) oddzielne lub połączone strefy mycia i toalety.