Firma zainicjowała konkurs „Głosy dla kobiet” dla małych dziewcząt. Nagrodami były szafy Junior Special Kitcheneed, które były o dwie trzecie większe niż szafy Sellers Kitcheneed Special. W 1922 r. Wilfred Sellers (prezes firmy) zauważył, że firma produkuje zazwyczaj od 75.000 do 85.000 szaf rocznie. Sprzedający wprowadzili na rynek modele Kitchenaire w 1927 r., w których znajdowały się mniejsze pojemniki na mąkę, ale więcej szuflad.

Blaty kuchenne Białystok a pozostali producenci

Na początku lat trzydziestych XX wieku pojawiły się barwniki, a także nowe produkty, takie jak szafy kuchenne do zabudowy i zestawy śniadaniowe. W czasie II wojny światowej przedsiębiorstwo miało trudności z pozyskiwaniem surowców i zatrudnianiem wykwalifikowanych pracowników. Działalność operacyjną zakończyła w 1950 r.

W latach 1899-1949 w Indiach istniało ponad 40 niezależnych producentów szaf kuchennych, z czego 18 miało siedzibę. Wielu z tych producentów miało znacznie mniejsze budżety reklamowe w porównaniu z głównymi producentami i może być trudno znaleźć na ich temat informacje. Inspektorzy fabryki w stanie Indiana wymieniają co najmniej osiem przedsiębiorstw, oprócz głównych producentów, jako producentów szaf kuchennych w Indianie w 1913 roku. Renomujemy blaty kuchenne Białystok.

Blaty kuchenne - szafki kuchenneBlaty kuchenne - tanie meble

Są to: Cardinal Cabinet Company (Wabash), Greencastle Cabinet Company (Greencastle), Paul Manufacturing Company (Fort Wayne), Roach-Brown Manufacturing (Indianapolis), C. F. Meble Schmoe Furniture Company (Shelbyville), Showers Brothers (Bloomington), Spiegle Cabinet Company (Shelbyville) oraz Wasmuch, Endicott Company (Andrews). Szafy Hoosier można również zamawiać pocztą z Montgomery Ward and Sears, Roebuck and Company.

Blaty kuchenne Białystok a znacznie mniejsze budżety reklamowe

  • Firma Ariel Cabinet Company z Peru w stanie Indiana, która wykonała szafkę kuchenną Ariel Handy Helper, została założona w 1920 r.56] Założyciele pochodzili z Goshen w stanie Indiana i byli już właścicielami firmy Ariel Table Company z Auburn w stanie Indiana. Roślina peruwiańska była wykorzystywana wyłącznie do szaf kuchennych, a roślina Auburn wyłącznie do stołów kuchennych.
  • Firma Baines-Mosier Cabinet Company of Allegan, Michigan, została założona w 1906 r. i zatrudniała 24 pracowników w 1915 r.
  • Firma Buchanan Cabinet Company z Buchanan, Michigan, produkowała szafy kuchenne i biurka. 5 Została założona w 1892 r., a w 1915 r. zatrudniała 31 pracowników.
  • Firma kardynałowa Cabinet Company reklamowała swój produkt jako „Nowe Kredensy Matki Hubbarda”61] Firma rozpoczęła swoją działalność około 1910 roku, a jej dyrektorzy pochodzili z Marion w stanie Indiana. Prezesem firmy w 1914 r. był G. A. Osborn Firma Wabash w stanie Indiana zatrudniała w 1913 r. 34 pracowników.
  • Firma Marion w stanie Indiana, produkująca szlachetne biurka, stworzyła szafy kuchenne Marion Kitchen. Pojemnik na mąkę był w całości metalowy i można go było wyjąć, a także miał pojemnik na cukier i metalowy chleb i pudełko na ciasta. W 1913 r. inspektorzy fabryki w Indianie wymienili firmę jako producenta biurek zatrudniającego 20 pracowników.
  • Karola w stanie Illinois stworzył Biały Dom Cały Metalowy Szafki Kuchne. Produkt ten został wykonany z białego emaliowanego metalu i promowany ze względu na jego piękno i użyteczność.