System zdalnego sterowania składa się zazwyczaj z dwóch części: nadajnika i odbiornika. Część nadajnika podzielona jest na dwie części: pilota zdalnego sterowania i moduł nadajnika. Dzięki temu moduł nadajnika może być stosowany jako komponent w większych aplikacjach. Moduł nadajnika jest mały, ale użytkownicy muszą posiadać szczegółową wiedzę na temat jego obsługi; w połączeniu z pilotem zdalnego sterowania jest on znacznie prostszy w obsłudze.

Bramy garażowe – prosty mechanizm sterowania

Odbiornik jest na ogół jednym z dwóch typów: odbiornikiem super-regeneracyjnym lub superheterodyną. Odbiornik super-regeneracyjny działa jak układ detekcji drgań przerywanych. Superheterodyna działa jak w odbiorniku radiowym. Odbiornik superheterodynowy jest używany ze względu na jego stabilność, wysoką czułość i ma stosunkowo dobrą zdolność przeciwzakłóceniową, mały pakiet i niższą cenę.

Zdalne sterowanie garażami i bramami jest bardzo popularne, szczególnie w niektórych krajach, takich jak USA, Australia i Wielka Brytania, gdzie bramy garażowe, bramy i barierki są szeroko stosowane. Pilot taki jest z założenia bardzo prosty w obsłudze, zwykle tylko jeden przycisk, oraz kilka przycisków do sterowania kilkoma bramami z jednego pilota. Więcej o garażach i bramach garażowych dowiesz się na stronie www.bramadogarazu.pl.

Takie piloty można podzielić na dwie kategorie według zastosowanego typu enkodera: kod stały i kod toczny. Jeśli znajdziesz mikroprzełączniki w pilocie, prawdopodobnie będzie to stały kod, starsza technologia, która była szeroko stosowana. Stały kod jest jednak krytykowany za jego (brak) bezpieczeństwo, co sprawia, że jest on coraz szerzej stosowany w późniejszych instalacjach.

Brama do garażu ze sterowaniem automatycznym

Bramy garażowe ze zdalnym mechanizmem sterowania w małych garażach

Mieszkaniowy garaż to murowana, zadaszona konstrukcja do przechowywania pojazdu lub pojazdów, które mogą być częścią lub przymocowane do domu („garaż przytwierdzony”), lub oddzielnej oficyny budynek lub szopa („garaż wolnostojący”). W garażach mieszkalnych zazwyczaj jest miejsce na jeden lub dwa samochody, chociaż używane są garaż trzy-wagonowy. Kiedy garaż jest podłączony do domu, garaż zazwyczaj ma drzwi wejściowe do domu.

Garaże mają zazwyczaj szerokie drzwi, które można podnieść, aby umożliwić wjazd i wyjazd pojazdu, a następnie zamknąć, aby zabezpieczyć pojazd. Garaż chroni pojazd przed opadami atmosferycznymi, a jeśli jest wyposażony w zamykające się bramy garażowe, chroni pojazd przed kradzieżą i wandalizmem. Garaże są również wykorzystywane do różnych projektów, w tym malowania, obróbki drewna i montażu projektów.