Termin „bezpieczeństwo drzwi” może odnosić się do dowolnych środków stosowanych w celu wzmocnienia drzwi przed włamaniem, wtargnięciem bojowym i zamknięciem oraz zapobiegania przestępstwom, takim jak włamanie i włamanie do domu. Zabezpieczenia drzwi znajdują zastosowanie w budynkach komercyjnych i rządowych, a także w budynkach mieszkalnych.

Niektóre drzwi wzmocnione pełnią funkcję drzwi przeciwpożarowych, zapobiegając rozprzestrzenianiu się ognia lub hamując jego rozprzestrzenianie się.

Drzwi do garażu Rzeszów – różne rodzaje zabezpieczeń

Alarmy – przeznaczone do ostrzegania przed włamaniami.

Inteligentne zamki mogą być używane do ograniczania dostępu do drzwi tylko do osób z kluczem elektronicznym lub urządzeniem komunikacji bliskiego zasięgu, takim jak smartfon. Urządzenia te są popularne wśród wynajmujących, którzy mogą włączyć i wyłączyć dostęp cyfrowy bez fizycznego wysyłania kluczy. Blokady mogą rejestrować czasy wejścia i mogą wyzwalać alarm, jeśli zostaną uderzone podczas próby włamania.

Śruby martwe – wielu producentów produkuje śruby martwe, które są odporne na uszkodzenia udarowe, kompletację i uderzenie blokady. Jednak większość śrub samozabezpieczających nie jest zbyt bezpieczna. Testy przeprowadzone przez magazyn Consumer Reports Magazine wykazały, że wielu producentów stosuje śruby samozabezpieczające, które się rozpadają i w inny sposób zawodzą po przyłożeniu siły do drzwi.

Wzmocnienie płyty uderzeniowej może polegać na wzmocnieniu płyty uderzeniowej i/lub ościeżnicy drzwi, aby zapobiec jej wypchnięciu poza ramę. Reklamujemy drzwi do garażu Rzeszów.

Drzwi do garażu - brama żaluzjowa Rzeszów

Odpowiednie wzmocnienia dla drzwi garażowych

Wzmocnienia drzwi – różne produkty są wykonywane w celu zapobieżenia rozwarstwieniu i/lub rozszczepieniu drzwi. Blacha stalowa może być umieszczona z tyłu lub pod bolcem martwym i owinąć krawędź drzwi, aby zapobiec ich zerwaniu wokół bolca martwego. W celu uniknięcia rozwarstwienia można stosować produkty o dużej wytrzymałości, które umieszczają płyty po obu stronach drzwi wraz z wkrętami lub śrubami.

Łańcuchy drzwi – umożliwiają lekkie otwieranie drzwi i widzenie ich na zewnątrz, a jednocześnie pozostają zamknięte.

Zamki wtórne, wewnętrzne – śruby przesuwne, haki i zamki specjalne, bloki metalowe lub pręty zamontowane od wewnątrz.

Śruby zawiasowe – dłuższe lub specjalistyczne śruby, które po wykręceniu sworzni zawiasów uniemożliwiają łatwe wyciągnięcie drzwi. Często sam sworzeń zawiasu jest wkręcany od wewnątrz, gdy drzwi są otwarte, do zawiasu, aby zapobiec wyjęciu sworznia zawiasu bez uprzedniego otwierania drzwi.