Dwa punkty sprzedaży detalicznej przy Wyjściu 74 wzdłuż Drogi Elżbiety Królowej na Bulwarze Casablanca to nieoficjalne miejsca odpoczynku dla kierowców podróżujących do i z Toronto. Centrum Informacji Turystycznej Gateway Niagara znajduje się przy południowej drodze serwisowej. W Quebecu miejsca odpoczynku są znane jako przystanki rutynowe i miejsca usługowe. Tereny łazienkowe i piknikowe znajdują się wzdłuż autostrad i wielu dróg wojewódzkich. Większość miejsc odpoczynku wyposażona jest w automaty i/lub stołówki.

Pensjonat Zawiercie- Zajazd Jurajski a stacje benzynowe i restauracje

Istnieje około 10 obszarów usługowych (na autostradach 10, 15, 20, 40, 55, 117 i 175), na których znajdują się stacje benzynowe i restauracje. Alberta Transportation dysponuje siedmioma prowincjonalnymi miejscami odpoczynku lub bezpiecznymi miejscami odpoczynku. Należą do nich:.

  • autostrada 1 (Trans-Canada Highway) na zachód między rzekami Brooks i Bassano;
  • Autostrada 1 (Trans-Canada Highway) – wschodnia granica między Tilley i Suffield;
  • autostrada 2 (Queen Elizabeth II Highway) na południe od skrzyżowania z Airdrie;
  • Autostrada 2 (Queen Elizabeth II Highway) na północ przy autostradzie 13 na zachód od Wetaskiwina;
  • Autostrada 16 (Autostrada Żółtogłowa), granica wschodnia i zachodnia pomiędzy Edson a Carrot Creek;
  • autostrada 43 dojazd z obu kierunków na południe od Valleyview; oraz
  • Autostrada 63 prowadziła w obie strony z Atmore do Breynat.

Alberta Transportation wyznacza również będące własnością prywatną i eksploatowane przez użytkowników autostrad partnerskie miejsca odpoczynku lub miejsca odpoczynku dla służb drogowych. Obiekty te są obecnie zlokalizowane na autostradzie 1 na płaskowyżu Dead Man’s Flats, autostradzie 2 na Red Deer (aleja benzynowa), autostradzie 9 w pobliżu Hanny, autostradzie 16 na węźle Niton i na Innisfree oraz autostradzie 43 na moście Rochforta. Pensjonat Zawiercie – Zajazd Jurajski.

Kolumbia Brytyjska posiada wiele centrów usługowych na swoich drogach prowincjonalnych, szczególnie wzdłuż autostrady Yellowhead Highway/Highway 16, Coquihalla Highway/Highway 5 oraz na autostradzie 97C, pierwszym centrum usług zbudowanym w prowincji. Ciekawostką jest centrum usługowe wybudowane przy Autostradzie 118: jest to droga drugorzędna łącząca dwa miasta z Autostradą Żółtogórską.

Pensjonat przygotowanie dań w kuchni

Pensjonat Zawiercie- Zajazd Jurajski po prostu miejscem odpoczynku

Prowincje Prairie (Saskatchewan, Manitoba) mają przystanki wypoczynkowe położone wzdłuż Trans-Canada Highway (autostrada 1), jednak są one po prostu miejscem odpoczynku lub przejść do łazienki; nie są one budowane zgodnie z tak wysokimi standardami jak autostrady serii 400 w Ontario lub międzystanowe autostrady Stanów Zjednoczonych.

W Nowym Brunszwiku jedynymi miejscami odpoczynku są przydrożne parki z piknikowymi stołami i łazienkami, które funkcjonują w ramach systemu parków prowincjonalnych, ale wiele z nich zostało zamkniętych z powodu cięć. Od czasu do czasu wzdłuż drogi znajdują się również beczki ze ściółką.

Zarówno częstotliwość, jak i jakość europejskich miejsc odpoczynku różnią się w poszczególnych krajach. W niektórych krajach, takich jak Hiszpania, miejsca odpoczynku są rzadkością – kierowcy kierowani są do placówek obsługujących zarówno podróżnych, jak i miejscową ludność; w innych krajach dostęp do miejsc odpoczynku jest niemożliwy z wyjątkiem autostrad.