Powietrzna platforma robocza (AWP), znana również jako urządzenie antenowe, podnoszona platforma robocza (EWP), wózek kubełkowy lub przenośna podnoszona platforma robocza (MEWP) jest urządzeniem mechanicznym służącym do zapewnienia tymczasowego dostępu ludzi lub sprzętu do niedostępnych miejsc, zazwyczaj na wysokości. Istnieją różne rodzaje zmechanizowanych podestów dostępowych, a poszczególne typy mogą być również nazywane „podnośnikami wiśniowymi” lub „podnośnikami nożycowymi”.

Są one zazwyczaj wykorzystywane do tymczasowych, elastycznych celów dostępu, takich jak prace konserwacyjne i budowlane, lub przez strażaków w celu dostępu awaryjnego, co odróżnia je od stałego sprzętu dostępowego, takiego jak windy. Są one przeznaczone do podnoszenia ograniczonych ciężarów – zazwyczaj poniżej jednej tony, choć niektóre z nich mają wyższe obciążenie robocze (SWL) – odróżniające je od większości typów dźwigów. Zazwyczaj są one w stanie zostać skonfigurowane i obsługiwane przez jedną osobę.

Szukasz ciężkiego sprzętu zgłoś się do nas

Niezależnie od zadania, do którego są wykorzystywane, powietrzne platformy robocze mogą zapewniać dodatkowe funkcje poza transportem i dostępem, w tym być wyposażone w gniazda elektryczne lub złącza sprężonego powietrza do elektronarzędzi. Można je również wyposażyć w specjalistyczny sprzęt, np. ramy nośne do szyb okiennych. Podnośniki podestowe są również dostępne do podnoszenia operatorów w dół do miejsca pracy.

Urządzenia powietrzne były kiedyś obsługiwane wyłącznie za pomocą tłoków hydraulicznych, napędzanych silnikami wysokoprężnymi lub benzynowymi w jednostce bazowej. Lekkie jednostki zasilane energią elektryczną cieszą się coraz większą popularnością przy czyszczeniu okien i innych pracach konserwacyjnych, szczególnie wewnątrz pomieszczeń i na odosobnionych dziedzińcach, gdzie nie można używać cięższych urządzeń hydraulicznych. Urządzenia powietrzne są najbardziej zbliżone do żurawi – składają się z kilku połączonych sekcji, które mogą być sterowane w celu przedłużenia podnośnika w kilku różnych kierunkach, co często może obejmować zastosowania „w górę i w górę”. Sprawdź stronę https://gmwozkiwidlowe.pl/ladowarki-teleskopowe/

Usługi ładowarką teleskopową

Sprzęt do magazynów i hal produkcyjnych

Ten rodzaj AWP jest najbardziej prawdopodobny spośród rodzajów określanych jako „zbieracze wiśni i czereśni” ze względu na swoje pochodzenie, w przypadku gdy został on zaprojektowany do stosowania w sadach (choć nie tylko w sadach wiśniowych). Umożliwia on zbieraczom stojącym w koszu transportowym stosunkowo łatwe zbieranie owoców wysoko w drzewie (dzięki wspólnej konstrukcji zapewniającej minimalne uszkodzenie drzewa). Termin „urządzenie do zbierania wiśni i czereśni” stał się termin ogólny i jest powszechnie stosowany do opisywania podnośników przegubowych (a rzadziej wszystkich AWP).Platformy tego typu często posiadają dodatkowe funkcje, takie jak rurociągi wodociągowe i armatki wodne, które pomagają strażakom w wykonywaniu ich zadań.