Budowa domu dla wielu ludzi to inwestycja życia. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji chcemy uniknąć błędów i problemów związanych z budową. Podczas budowy warto jest ją nadzorować na bieżąco. Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi, na co zwrócić uwagę budując swój wymarzony dom. Każdy z tych etapów ma duże znacznie.

Wytyczenie budynku i wylanie fundamentów

Budowę zaczynamy od wyznaczenia usadowienia budynku. Zadanie to jest bardzo ważne i najlepiej jest je zlecić doświadczonemu geodecie. To geodeta wyznaczy miejsce, gdzie zostaną wylane fundamenty, które są właściwym początkiem budowy.

To bardzo ważny element budowy i należy zlecić go specjalistom. Ważna są między innymi szerokości szalunków. To one odpowiadają za utrzymanie całej konstrukcji budynku. Warto osobiści dopilnować wylewanie ław betonowych.

Budowa ścian

Kolejnym elementem jest budowa ścian. Tutaj ważne jest, aby zadbać o odpowiednią izolację pomiędzy fundamentami a ścianą. Tutaj dobrze jest sprawdzić, czy zaprawa jest prawidłowo nałożona. Usytuowanie okien i drzwi. To kolejny z bardzo ważnych etapów. Podczas murowania ścian należy dopilnować, aby otwory na okna i drzwi znalazły się w odpowiednim miejscu oraz oczywiście miały odpowiednią szerokość i wysokość. Wszystkie niezbędne informacje znajdziemy w projekcie. Kiedy wymiary się zgadzają konieczne jest zadbanie o właściwą izolacje.

Pomiędzy ścianami a fundamentami jest przestrzeń, która wymaga specjalnego traktowania. Musi tam znaleźć się hydroizolacja oraz specjalny piasek. Wszystkie te działania mają za zadanie ochronę murów przed wilgocią.

To podstawowe etapy, na które należy zwrócić uwagę podczas budowy.