Cechy wyróżniające styl skandynawski w zakresie wystroju wnętrz to przede wszystkim wszechobecna biel oraz wykorzystywanie naturalnych materiałów. Urządzając w ten sposób wnętrze można szybko się zrelaksować, wypocząć oraz wyciszyć.

Tym samym jest to coraz bardziej popularny styl w zakresie aranżacji sypialni. Dominują także proste formy, natomiast ilość detali i dodatków ograniczona jest do absolutnego minimum. Aranżacja sypialni w stylu skandynawskim opiera się na jasnych odcieniach. Tym samym ściany są beżowe, białe, ale również w kolorze ecru. Natomiast podłoga nierzadko jest drewniana w klasycznym brązowym odcieniu. Może być jednak także pomalowana na biało. Kluczowe jest również dobranie właściwych dodatków oraz elementów wyposażenia, które muszą być oszczędne w formie oraz funkcjonalne. Zdecydowanie najlepiej prezentują się meble drewniane, które nawiązują do natury, wszechobecnej w stylu skandynawskim. Nierzadko rezygnuje się także z tradycyjnego łóżka zamieniając go materacem umieszczonym na drewnianych paletach.

Jest to kwintesencją prostoty, która jednego zapewnia wygodę, a ponadto prezentuje się bardzo oryginalnie i stylowo. Ważne są również takie dodatki jak

  • stolik nocny w jasnym odcieniu
  • mini garderoba
  • wieszak na kółkach
  • lampka podłogowa lub stołowa.

Rewelacyjnie prezentuje się także białe drzwi, które stanowią jeden z kluczowych elementów wyposażenia sypialni w stylu skandynawskim. Co więcej jasny odcień drzwi pozwoli na dodatkowe odbijanie światła, co nada wnętrzu dodatkowych refleksów. Można także wybierać elementy metalowe, które dopełniać mogą konstrukcję mebli.