Wiele osób zajmuje obecnie niewielkie lokale typu kawalerka albo małe mieszkania z dwoma pokojami. Pomieszczenie, które pełni rolę salonu jest wtedy niewielkie i trzeba je w pomysłowy i praktyczny sposób urządzić.

Co powinno znaleźć się w małym salonie?

Salon w małych mieszkaniach bardzo często pełni rolę miejsca gdzie odpoczywamy, pracujemy, przyjmujemy gości a nawet śpimy. Aby praktycznie urządzić takie pomieszczenie warto korzystać z wielofunkcyjnych mebli takich jak kanapa z funkcją spania.

Bardzo dobrze sprawdzą się także meble modułowe, które zazwyczaj ustawia się w sąsiedztwie sprzętu RTV. Specyfika tych mebli sprawia, że bez problemu można je dostosować do małych czy nieustawnych pomieszczeń. W salonie niedaleko kanapy warto ustawić także mały stok kawowy, który może być wykonany z drewna, szkła, metalu czy rattanu.

Jakich zasad należy przestrzegać urządzając mały salon?

Podczas urządzania niewielkiego salonu należy unikać przytłaczania przestrzeni.

Rezygnujemy więc z dużych mebli takich jak fotele, z nadmiaru kwiatów doniczkowych oraz z ozdób. Jeśli chodzi o osłony okienne najlepiej sprawdzą się żaluzje i rolety, niewskazane natomiast będą długie i ciężkie zasłony. Mały salon bardzo zyska na przestronności jeśli wybierzemy jasne kolory, zwłaszcza na ścianach. Liczba dekoracji powinna być minimalna, można oczywiście na ścianie zawiesić galerię zdjęć.

Przytulności doda także niewielki i miękki dywan. Zadbać należy także o odpowiednie oświetlenie, które nie powinno ograniczać się do pojedynczego oświetlenia górnego. Dobrze dobrane lampy stojące pozwolą uzyskać pożądany klimat we wnętrzach.